چهارشنبه, جولای 6, 2016

سیمولاتور یا شبیه ساز پرواز اختراع نیست ولی بعضی از زیر مجموعه ها با سخت افزارها و نرم افزارهای ابتکاری ساخته میشوند.

با سلام و عرض ادب و احترام به علاقمندانی که به سایت شرکت بنده ویا به پروفایل اینجانب در لینکداین یا فیس بوک مراجعه میکنند.
هموطن گرانقدری پیغام فرستادند و سئوال فرمودند که ساخت سیمولاتور اختراع محسوب میشود یا نه؟ لذا درج این متن برای شفاف سازی موضوع نوشته شده است.
در پروفایل بنده دو اختراع ثبت شده وجود دارد یکی سیستم تشخیص سمت تقرب با استفاده از امواج رادیویی در طیف طول موج بلند هست و دیگری روبات هشدار دهنده و این دو در خارج از کشور هم قبل از ما کسی ثبت نکرده بوده است.
در زمینه سیمولاتور جایی ادعا نکردیم که کل سیمولاتور اختراع است ولی بخاطر تحریم ها و عدم دسترسی به زیر مجموعه های آماده مجبور به ساخت کلیه اجزاء شدیم و در راه ساخت برخی از اجزاء از روشهای ابتکاری و منحصربفرد استفاده شده است که انشاالله برخی از آنها را در خارج ثبت اختراع خواهند شد. بعنوان مثال در سکوی متحرک سیستم بگونه ای طراحی وساخته شده که نصب و راه اندازی آنرا بسیار ساده تر و سریع تر از انواع مشابه خارجی کرده است. مثال دیکر در پانل اعلام حریق در موتور ایرباس320 است ، هرچند ظاهر سیستم باید مشابه پانل هواپیما باشد ولی برای نگهداشتن کلیدها در موقعیت آماده و رها سازی آنها با فشاردادن انگشت خلبان و میزان حرکت آنها میتوان از مکانیزمهای متداول مانند سولونوید استفاده کرد و یا روشی ابتکاری ارزانترو کم مصرف تر و غیر متداول و نوآورانه برای همین حرکت ابداع و استفاده کرد. از آنجا که سیمولاتور زیرمجموعه های فراوانی دارد این فرصت را برای همکاران و کار آموزان فراهم میکند تا از توان و خلاقیت خود بهره برده و محصولی استاندارد و قابل رقابت به بازار ارائه کنند.

شنبه, مارس 30, 2013

آموزش خلبانی در مراکز خصوصی و یا دولتی؟

قبلا در ایران آموزش خلبانی توسط مرکز فنون و خدمات هوایی ( وابسته به دولت) انجام میگرفت . در آن زمان ها خلبان شدن مشکل بود. ولی در حال حاضر علاوه بر مرکز فنون که صحبت از خصوصی سازی آن می شود آموزشگاههای خصوصی متعددی تاسیس شدند. حالا بحث اینجاست که آیا مرکز دولتی داشته باشیم بهتر است یا اینکه تعطیل شود بهتر است و همین آموزشگاههای خصوصی کافی هستند یا نه.

برخی معتقد هستند که در سیستم قبل افراد بااستعدادتری توفیق دانشجوخلبانی شدن راپیدا میکردند ولی امروزه پول حرف اول را میزند و افراد با استعداد ولی کم پول راه به جایی ندارند.

نظر شما چی است؟

شنبه, مارس 30, 2013

نقاشی شما سرآغاز یک ایده و یا یک تحول

نقاشی آنچه که از موضوع پرواز در ذهن شما یا اعضای خانوادتان شکل می گیرد ممکن است برای دیگران جالب باشد. پس ذهن خود را آزاد و رها کنید و هر چه از موضوع پرواز به ذهنتان میرسد نقاشی کنید و برای مشاهده دیگران برای ما ارسال کنید. شاید نقاشی شما سرآغاز یک ایده یا تحولی باشد.

شنبه, مارس 30, 2013

ترویج هوانوردی و علوم و صنایع هوافضا

این سایت برای مردمی کردن و ترویج هوانوردی و علوم و صنایع هوافضا ایجاد شده و برای شروع در بخش های مختلف مطالبی برای آغاز ارتباطات نوشته شده و مراجعان گرانقدر سایت میتوانند سوالات خود را طرح کنند ویا عزیزان متخصص میتوانند پاسخ سوالات را در سایت درج کنند.

پرواز بدلایل مختلف مورد علاقه انسانها بوده است. در زمان های دور علاقه به پرواز دلایل متفاوتی با امروز داشته و امروزه انگیزه برای پرداختن به پرواز بسیار متنوع شده است.

ورزش های هوایی - پروازهای تفریحی - پروازهای آموزشی - پروازهای ایرتاکسی - پروازهای تجاری - پروازهای نظامی- پروازهای مطالعه سطح زمین - پروازهای نقشه برداری - پروازهای دیده بانی و مراقبت از خطوط نفت و گاز و خطوط انتقال برق - پروازهای مبارزه با دفع آفات کشاورزی- پرواز های مبارزه با آتش - پروازهای بیابان زدایی - پروازهای بذرپاشی و دیگر موارد تنوع را امروزه نشان میدهد. به خاطر دارم که ۹ سال پیش ایران در تولید گندم خودکفا شد و این همان موقعی بود که هواپیماهای کشاورزی در مدت کوتاهی همه مناطق کشاورزی ایران را مراقبت میکردند و آفات فرصت کوچ کردن را پیدا نمیکردند و ایران گندم مورد نیاز را در کشور تولید میکرد.

روز به روز اهمیت زمان برای مردم مشخص تر میشه. پرواز جابجایی سریع را برای انسان میسر میکنه و میتوان در صرفه جویی زمان بسیار موثر است. با در نظر گرفتن وسعت کشور و شرایط اب و هوایی بین شهرها ضرورت پرواز را مشخص میکنه.

وقتی یک جراح برجسته صبح در تهران بیماری را عمل میکند و بعد از ظهر در شهرستان همان خدمات را ارائه میکند، یا استادی که در مرکز و در شهرستان تدریس میکند اینها همه توسط علم پرواز میسر شده است. در حقیقت اگر به کشورهای توسعه یافته و پیشرفته نگاه کنید میبینید که میزان پیشرفت آنها متناسب است با پیشرفتهایی که در هوانوردی داشته اند.