چهارشنبه, جولای 6, 2016

سیمولاتور یا شبیه ساز پرواز اختراع نیست ولی بعضی از زیر مجموعه ها با سخت افزارها و نرم افزارهای ابتکاری ساخته میشوند.

با سلام و عرض ادب و احترام به علاقمندانی که به سایت شرکت بنده ویا به پروفایل اینجانب در لینکداین یا فیس بوک مراجعه میکنند.
هموطن گرانقدری پیغام فرستادند و سئوال فرمودند که ساخت سیمولاتور اختراع محسوب میشود یا نه؟ لذا درج این متن برای شفاف سازی موضوع نوشته شده است.
در پروفایل بنده دو اختراع ثبت شده وجود دارد یکی سیستم تشخیص سمت تقرب با استفاده از امواج رادیویی در طیف طول موج بلند هست و دیگری روبات هشدار دهنده و این دو در خارج از کشور هم قبل از ما کسی ثبت نکرده بوده است.
در زمینه سیمولاتور جایی ادعا نکردیم که کل سیمولاتور اختراع است ولی بخاطر تحریم ها و عدم دسترسی به زیر مجموعه های آماده مجبور به ساخت کلیه اجزاء شدیم و در راه ساخت برخی از اجزاء از روشهای ابتکاری و منحصربفرد استفاده شده است که انشاالله برخی از آنها را در خارج ثبت اختراع خواهند شد. بعنوان مثال در سکوی متحرک سیستم بگونه ای طراحی وساخته شده که نصب و راه اندازی آنرا بسیار ساده تر و سریع تر از انواع مشابه خارجی کرده است. مثال دیکر در پانل اعلام حریق در موتور ایرباس320 است ، هرچند ظاهر سیستم باید مشابه پانل هواپیما باشد ولی برای نگهداشتن کلیدها در موقعیت آماده و رها سازی آنها با فشاردادن انگشت خلبان و میزان حرکت آنها میتوان از مکانیزمهای متداول مانند سولونوید استفاده کرد و یا روشی ابتکاری ارزانترو کم مصرف تر و غیر متداول و نوآورانه برای همین حرکت ابداع و استفاده کرد. از آنجا که سیمولاتور زیرمجموعه های فراوانی دارد این فرصت را برای همکاران و کار آموزان فراهم میکند تا از توان و خلاقیت خود بهره برده و محصولی استاندارد و قابل رقابت به بازار ارائه کنند.

جمعه, آوریل 19, 2013

سیمولاتور ایرباس 320

علیرغم مشکلات فراوان برای یک فعالیت تحقیقاتی ، طراحی و ساخت سیستم پیشرفته ای همچون سیمولاتور ایرباس 320 ، به اطلاع علاقمندان میرسد که اجزاء اصلی این سیمولاتور ساخته شده و تا دوهفته

دیگر شاهد مونتاژ نهایی بخشهای اصلی و نمایش آن خواهید بود.

320-overhead.jpg

جمعه, آوریل 19, 2013

سیمولاتور فوکر 100

سیمولاتور فوکر100 آماده پرواز شده و از خلبانان فوکر100 و سایر علاقمندان دعوت میشود با هماهنگی قبلی برای پرواز در این شبیه ساز به شرکت مراجعه کنند.

f-100-simulator-shahin-4.jpg

شنبه, مارس 30, 2013

آفات صنعت هوایی

پرواز و در کل صنعت هوایی مثل هرچیز خوب دیکه آفت های خودش را دارد که آسیب هایی را به رشد و توسعه این رشته وارد می کند. مثلا اگر صدور مجوز پرواز سخت و طاقت فرسا باشد میل به خرید هواپیمای شخصی کاهش پیدا میکنه و فروش و تولید هواپیمای فوق سبک کم میشه و تولید کنندگان آسیب میبینند و تعداد افراد کمتری دنبال آموزش این رده هواپیما میرند . البته قابل ذکر است که در حال حاضر افراد بسیار خوبی در استاندارد پرواز مسئولیت دارند و در حال بازنگری قوانین هستند تا ضمن حفظ ایمنی صدور مجوزها آسانتر بشود. حالا تغییر مدیریت زودهنگام میتونه به این روند آسیب وارد کند.

آمدن پرسنل فنی خارجی توسط برخی شرکتهای هواپیمایی جدیدالتاسیس به شرکتهای ایرانی شاغل در تعمیر و نگهداری آسیب میزند.

واردکردن هواپیماهای آماده از خارج و بدون درگیر شدن در انتقال تکنولوژی باعث آسیب تولیدکنندگان داخلی میشود.

حمایت نکردن دولت از آموزشگاههای خلبانی به نسل آینده خلبانان ایرانی آسیب وارد میکند.

شما عزیزان گرانمایه موارد فوق را تکمیل یا اصلاج کنید و یا موارد دیگر را اضافه نمایید

شنبه, مارس 30, 2013

نقاشی شما سرآغاز یک ایده و یا یک تحول

نقاشی آنچه که از موضوع پرواز در ذهن شما یا اعضای خانوادتان شکل می گیرد ممکن است برای دیگران جالب باشد. پس ذهن خود را آزاد و رها کنید و هر چه از موضوع پرواز به ذهنتان میرسد نقاشی کنید و برای مشاهده دیگران برای ما ارسال کنید. شاید نقاشی شما سرآغاز یک ایده یا تحولی باشد.