پنج شنبه, جولای 18, 2013

نمایشگاه هوایی و فضایی

طرح جدید برای غرفه شرکت فناوری هوایی شاهین

جمعه, آوریل 19, 2013

سیمولاتور ایرباس 320

علیرغم مشکلات فراوان برای یک فعالیت تحقیقاتی ، طراحی و ساخت سیستم پیشرفته ای همچون سیمولاتور ایرباس 320 ، به اطلاع علاقمندان میرسد که اجزاء اصلی این سیمولاتور ساخته شده و تا دوهفته
دیگر شاهد مونتاژ نهایی بخشهای اصلی و نمایش آن خواهید بود.

320-overhead.jpg

جمعه, آوریل 19, 2013

سیمولاتور فوکر 100

سیمولاتور فوکر100 آماده پرواز شده و از خلبانان فوکر100 و سایر علاقمندان دعوت میشود با هماهنگی قبلی برای پرواز در این شبیه ساز به شرکت مراجعه کنند.

f-100-simulator-shahin-4.jpg

دوشنبه, آوریل 1, 2013

Fuel Control Panel is operational Now

Fuel Control Panel controls and display fuel Qty in left and right wings and central thank.
Fuel Flow and remaining Fuel in the Tanks are displayed by seven segment dispalys mounted in the overhead panel.

شنبه, مارس 30, 2013

ارائه درس اویونیک در این بلاگ

درس اویونیک یا الکترونیک هوایی ۳ واحد اختیاری است که بعضی از ترم ها در دانشکده هوافضا دانشگاه شریف ارائه میکنم. به نظر شما ارائه این درس در وبلاگ چطوره ؟ میتونه مفید باشه یا نه؟

شنبه, مارس 30, 2013

آموزش خلبانی در مراکز خصوصی و یا دولتی؟

قبلا در ایران آموزش خلبانی توسط مرکز فنون و خدمات هوایی ( وابسته به دولت) انجام میگرفت . در آن زمان ها خلبان شدن مشکل بود. ولی در حال حاضر علاوه بر مرکز فنون که صحبت از خصوصی سازی آن می شود آموزشگاههای خصوصی متعددی تاسیس شدند. حالا بحث اینجاست که آیا مرکز دولتی داشته باشیم بهتر است یا اینکه تعطیل شود بهتر است و همین آموزشگاههای خصوصی کافی هستند یا نه.
برخی معتقد هستند که در سیستم قبل افراد بااستعدادتری توفیق دانشجوخلبانی شدن راپیدا میکردند ولی امروزه پول حرف اول را میزند و افراد با استعداد ولی کم پول راه به جایی ندارند.

نظر شما چی است؟

شنبه, مارس 30, 2013

آفات صنعت هوایی

پرواز و در کل صنعت هوایی مثل هرچیز خوب دیکه آفت های خودش را دارد که آسیب هایی را به رشد و توسعه این رشته وارد می کند. مثلا اگر صدور مجوز پرواز سخت و طاقت فرسا باشد میل به خرید هواپیمای شخصی کاهش پیدا میکنه و فروش و تولید هواپیمای فوق سبک کم میشه و تولید کنندگان آسیب میبینند و تعداد افراد کمتری دنبال آموزش این رده هواپیما میرند . البته قابل ذکر است که در حال حاضر افراد بسیار خوبی در استاندارد پرواز مسئولیت دارند و در حال بازنگری قوانین هستند تا ضمن حفظ ایمنی صدور مجوزها آسانتر بشود. حالا تغییر مدیریت زودهنگام میتونه به این روند آسیب وارد کند.

آمدن پرسنل فنی خارجی توسط برخی شرکتهای هواپیمایی جدیدالتاسیس به شرکتهای ایرانی شاغل در تعمیر و نگهداری آسیب میزند.
واردکردن هواپیماهای آماده از خارج و بدون درگیر شدن در انتقال تکنولوژی باعث آسیب تولیدکنندگان داخلی میشود.
حمایت نکردن دولت از آموزشگاههای خلبانی به نسل آینده خلبانان ایرانی آسیب وارد میکند.

شما عزیزان گرانمایه موارد فوق را تکمیل یا اصلاج کنید و یا موارد دیگر را اضافه نمایید

شنبه, مارس 30, 2013

نقاشی شما سرآغاز یک ایده و یا یک تحول

نقاشی آنچه که از موضوع پرواز در ذهن شما یا اعضای خانوادتان شکل می گیرد ممکن است برای دیگران جالب باشد. پس ذهن خود را آزاد و رها کنید و هر چه از موضوع پرواز به ذهنتان میرسد نقاشی کنید و برای مشاهده دیگران برای ما ارسال کنید. شاید نقاشی شما سرآغاز یک ایده یا تحولی باشد.

شنبه, مارس 30, 2013

تاریخچه پرواز در ایران

در سایتی خواندم که اولین پروازی که در ایران ثبت در تایخ شده مربوط به گلاید کردن فردی بنام آقای جوهری بوده که با استفاده از بالهای ساخت خود از روی بام مسجد جامع نیشابور پرواز کرده و گویا هنگام فرور دچار سانحه شده. دوستان گرامی لطفا تاریخچه را تکمیل کنند و از پرواز کیکاوس در شاهنامه فردوسی گرفته تا کارخانه هواپیماسازی شهباز مطالب تکمیلی را به سایت ارسال کنند.

شنبه, مارس 30, 2013

ترویج هوانوردی و علوم و صنایع هوافضا

این سایت برای مردمی کردن و ترویج هوانوردی و علوم و صنایع هوافضا ایجاد شده و برای شروع در بخش های مختلف مطالبی برای آغاز ارتباطات نوشته شده و مراجعان گرانقدر سایت میتوانند سوالات خود را طرح کنند ویا عزیزان متخصص میتوانند پاسخ سوالات را در سایت درج کنند.

پرواز بدلایل مختلف مورد علاقه انسانها بوده است. در زمان های دور علاقه به پرواز دلایل متفاوتی با امروز داشته و امروزه انگیزه برای پرداختن به پرواز بسیار متنوع شده است.

ورزش های هوایی - پروازهای تفریحی - پروازهای آموزشی - پروازهای ایرتاکسی - پروازهای تجاری - پروازهای نظامی- پروازهای مطالعه سطح زمین - پروازهای نقشه برداری - پروازهای دیده بانی و مراقبت از خطوط نفت و گاز و خطوط انتقال برق - پروازهای مبارزه با دفع آفات کشاورزی- پرواز های مبارزه با آتش - پروازهای بیابان زدایی - پروازهای بذرپاشی و دیگر موارد تنوع را امروزه نشان میدهد. به خاطر دارم که ۹ سال پیش ایران در تولید گندم خودکفا شد و این همان موقعی بود که هواپیماهای کشاورزی در مدت کوتاهی همه مناطق کشاورزی ایران را مراقبت میکردند و آفات فرصت کوچ کردن را پیدا نمیکردند و ایران گندم مورد نیاز را در کشور تولید میکرد.

روز به روز اهمیت زمان برای مردم مشخص تر میشه. پرواز جابجایی سریع را برای انسان میسر میکنه و میتوان در صرفه جویی زمان بسیار موثر است. با در نظر گرفتن وسعت کشور و شرایط اب و هوایی بین شهرها ضرورت پرواز را مشخص میکنه.

وقتی یک جراح برجسته صبح در تهران بیماری را عمل میکند و بعد از ظهر در شهرستان همان خدمات را ارائه میکند، یا استادی که در مرکز و در شهرستان تدریس میکند اینها همه توسط علم پرواز میسر شده است. در حقیقت اگر به کشورهای توسعه یافته و پیشرفته نگاه کنید میبینید که میزان پیشرفت آنها متناسب است با پیشرفتهایی که در هوانوردی داشته اند.